Hakkımızda

2009 yılında İstanbul’un seçkin semtlerinden Bebek’te butik bir mağaza olarak hayata geçen Alexandre Home, bugün hem yurt içinde hem de yurt dışında saygın bir marka konumuna ulaşmıştır. Zamansız estetiği, zarif tasarımları ve üstün kalitedeki ürünleriyle tanınan markamız, her bir ürününü atölyesinde titiz el işçiliği ve büyük bir özenle üretmektedir.

Alexandre Home, kadınların güçlenmesine katkıda bulunmayı misyon edinmiştir. Bu doğrultuda, atölyemizde ekonomik bağımsızlıklarını kazanmak isteyen kadınlara istihdam sağlamaktadır. Onların el emeğiyle hayat bulan koleksiyonlarımız, bu özel dokunuşları ile ayrı bir değere sahip olmaktadır.

Koleksiyonlarımızda kullanılan malzemeler arasında ipek, %100 saf pamuk ve keten gibi doğal kumaşlar yer almaktadır. Bu kumaşların seçimindeki titizlik, ürünlerimizin hem konforunu hem de zarafetini artırmaktadır.

Markanın kurucusu ve baş tasarımcısı Begüm Işıküstün, markanın ilk günündeki heyecanını ve tutkusunu koruyarak, her yeni koleksiyonda Alexandre Home’un estetik anlayışını ve kalite standartlarını yansıtan tasarımlar yapmaya devam etmektedir.

Alexandre Home, zarafetin ve kalitenin yanı sıra sosyal sorumluluk bilinciyle de fark yaratmayı hedeflemektedir.