Hakkımızda

Alexandre 2009 yılında Begüm Bozkaya ve Merve Başeğmez tarafından kurulmuştur. Aile tekstil işinden kazanmış oldukları uzmanlık ve yıllarca yaptıkları seyahatlerden aldıkları ilhamla, farklı zevklere hitap eden benzersiz kalitede ev tekstili üretimine başladılar. Alexandre, hem yerel hem de uluslararası düzeyde lüks ev tekstili sektöründe tanınmış bir markadır, köklü Türk ustalığının ve sonsuz şehir güzelliğinin mükemmel uyumunu yansıtır. Alexandre’nin temel değeri, seçici yaşam tarzıdır.

Alexandre, köklü Türk ustalığının ve sonsuz şehir güzelliğinin mükemmel uyumunu yansıtır. Alexandre’nin temel değeri, seçici yaşam tarzıdır. Her şeyin beğeni ve çok yönlülük ile tasarlandığı, doğru kalitenin her türlü gösteriş çabasından üstün tutulduğu ve çağdaş dokunuşların klasik çevre ile birleştiği özel bir evdir.

Her koleksiyonun kökeni, yıllar boyunca dünyanın en çok ilham veren şehirlerine yapılan seyahatlere dayanır. Bu köken, tarihi mimarlık, kentsel moda, güzel manzaralar ya da diğer bazı ilham verici özellikler olabilir. Ardından bunlardan elde edilen öz, sonsuz bir tasarıma yansıtılır.

Bu parçalar üzerinde kullanılan en kaliteli malzemeler ve terzilik işi sayesinde, kendinizi Paris’e özgü bir banyoda ya da yatak odasında Toskan tepelerine bakıyormuş gibi hissedeceksiniz. Koleksiyonlardan her biri size özel tasarımı ve harika ustalığının birleşimiyle şehrin ruhunu sunar.

Alexandre koleksiyonlarında kullanılan kumaşlar yalnızca keten, dantel ya da pamuk ürünlerden oluşur. Tüm ürünler üstün kaliteli malzemelerden yapılır, uzman işçilikle dikilir ve her yıkamada size daha yumuşak bir dokunuş hissi yaratma sözünü verir.